Spor
Giriş Tarihi : 20-12-2021 12:30   Güncelleme : 20-12-2021 12:30

Zirve Trabzon’un!

Zirve Trabzon’un!

Zirve Trabzon’un!

Türkiye Curling Federasyonu tarafından düzenlenen Anadolu Curling Turu Trabzon Müsabakalarında büyük heyecan yaşandı. Akyazı Şenol Güneş kompleksinde bulunan Ortahisar Curling Salonunda yapılan müsabakalara Ankara, Erzurum,  Kocaeli, Samsun, Trabzon ve Zonguldak illerinden 40 sporcu katıldı. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Curling İl Temsilciliğinin katkılarıyla yapılan turnuvada zirvenin sahibi, başarılı bir performans gösteren ve maç kaybetmeyen Trabzon İl Karması oldu.
Turnuva sonunda dereceye giren takımlara kupaları verildi. Şampiyon Trabzon Karması kupasını Curling Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Çelebi’den, 2. olan Samsun ekibi ise Ortahisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Kurt’tan aldı. Üçüncü Zonguldak İl Karmasına kupasını Curling Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Zeyit Palabıyık, dördüncü Kocaeli ekibine ise kupasını Curling İl Temsilcisi İzzet Gürdal verdi. Erzurum beşinci, Ankara da altıncı olurken tören sonrası tüm sporcular birlikte horon oynayarak eğlendi.
Yapılan tesislerle birlikte son yıllarda ilginin hızla arttığı curling branşındaki başarının devamının geleceğine inandıklarını kaydeden Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner şunları söyledi: “Alt yapısı artık tamamen tamamlanan curling salonumuz bundan sonra çok daha aktif  hale getirilecek. Uzun süredir sistemli olarak yapılan çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Şampiyon olan Trabzon karmasını ve son derece zevkli ve çekişmeleri maçlara imza atan katılım sağlayan diğer ekipleri gönülden kutluyorum.”