Spor
Giriş Tarihi : 08-04-2022 05:28   Güncelleme : 08-04-2022 05:28

Yıldızlar kapıştı!

Yıldızlar kapıştı!

Yıldızlar kapıştı!

Trabzon’da ortaokullar arasında düzenlenen Okul Sporları Futsal Yıldızlar İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı, Söğütlü Ortaokulu Futsal Takımı Trabzon birincisi oldu. Beşirli Spor Kompleksinde yapılan turnuva, heyecan dolu maçlara sahne oldu. Öğrencilerin yanı sıra çok sayıda sporseverin de takip ettiği karşılaşmalar sonunda mükemmel bir performans göstererek şampiyon olan Söğütlü Ortaokulu ekibi, Grup Müsabakalarında Trabzon’u temsil etme hakkı kazandı.
Futbolun bir tutku haline geldiği Trabzon’da çok yetenekli sporcuların olduğunu altını çizen Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, “Trabzon’da herkes adeta futbolla yatıp kalkıyor. Statlar, mahalle araları, futsal salonları her yer dolu. Ve bu konuda oldukça hünerliler. Bu turnuva bir kez daha ortaya koydu ki, futsalda da çok özel yetenekler var. Katılım sağlayan sporcuları ve onları destekleyen, teşvik eden aileleri, okul yetkililerini yürekten kutluyorum” dedi.
Finalde karşılaştıkları Söğütlü Ortaokulu’na yenilerek şampiyonluğu kaçıran turnuvanın iddialı ekiplerinden Yomra Merkez Ortaokulu ikinci olurken, Cudibey Ortaokulu üçüncü oldu. İbrahim Alemdağ Ortaokulu ise Trabzon dördüncüsü olarak turnuvayı tamamladı. Dereceye giren takımlara kupa ve başarı belgeleri, İl Müdürü Çetiner’in yanı sıra Spor Şube Müdürü Yusuf Çebi, Ortahisar İlçe Müdürü Ecvet Kurt ve Futsal İl Temsilcisi Kemal Civelek tarafından verildi.