Spor
Giriş Tarihi : 20-12-2021 12:31   Güncelleme : 20-12-2021 12:31

Yıldız gibiydiler!

Yıldız gibiydiler!

Yıldız gibiydiler!

Trabzon’da düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Hentbol Kız / Erkekler İl Birinciliğindezirvenin sahipleri belli oldu. Nefes kesen maçların ardından kızlarda Bener Cordan, erkeklerde ise Beşirli İMKB Ortaokulu şampiyon oldu. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hentbol İl Temsilciliği işbirliğiyle yapılan müsabakalar sonunda birinci olan takımlar, grup maçlarında Trabzon’u temsil etme hakkı kazandı .
Hentbol Yıldız Kızlarda heyecanlı maçlar yaşandı. Başarılı bir performans ortaya koyan Bener Cordan OO şampiyon olurken, iddialı ekiplerden Yunus Emre OO ikinci, İskenderpaşa OO da üçüncü oldu.  Büyük çekişmenin yaşandığı erkekler müsabakalarında zirvenin sahibi Beşirli İMKB Ortaokulu oldu. Kavaklı Ortaokulu ikinci, Özel Candan Ortaokulu üçüncü, İskenderpaşa Ortaokulu da turnuvayı dördüncü olarak tamamladı.
Dereceye giren takımlara kupaları, Trabzon Gençlik ve Spor İL Müdürü Okan Çetiner, Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yusuf Çebi, Ortahisar İlçe Müdürü Ecvet Kurt, Hentbol İl Temsilcisi İskender Ayvaz ve öğretmenler verdi. İl Müdürü Çetiner, “Bu yaşta sporla buluşup hem yarışma heyecanı yaşayan, hem de yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşen öğrencilerimizi, onlara bu imkanı sağlayan herkesi kutluyorum” diye konuştu.
Her yaşta insanın yaşabileceği bir spor branşı olduğuna vurgu yapan Müdür Çetiner, öğrencilere şöyle seslendi: “Hem bedenen, hem de ruhen sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için mutlaka sporla yolumuzun kesişmesi lazım. Yaşınız ne olursa olsun spora zaman ayırmalısınız. Ama küçük yaşlarda sporla buluşmak çok önemli. Sizi bu bilinçle yetiştiğiniz ve centilmence müsabakalar çıkardığınız için yürekten kutluyorum.”