Trabzon Haber
HV
26 EYLÜL Salı 19:36

Trabzon Büyükşehir Belediyesi,“Engelsiz Trabzon” Mobil Uygulamasını Hizmete Sundu.

Engelsiz Yaşam Merkezi, Engelli Araç Atölyesi ve Engelsiz Taksi ve üst geçitlere asansör uygulaması başta olmak üzere özel gereksinimli bireylere yönelik yaptığı çalışmalarla örnek olan Başkan Zorluoğlu, yeni projeleri hayata geçiriyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 26-10-2022 13:06   Güncelleme : 26-10-2022 13:06
Trabzon Büyükşehir Belediyesi,“Engelsiz Trabzon” Mobil Uygulamasını Hizmete Sundu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, özel gereksinimli bireylere yönelik hassasiyeti ile örnek olmaya devam ediyor. Bu anlayışla birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, son olarak görme engelli bireylerin toplu taşıma araçlarını kullanırken sorun yaşamamaları için hazırlanan “Engelsiz Trabzon” mobil uygulamasını hizmete sundu.  
Göreve başladığı günden itibaren ekibine “Tüm projelerimizde önce engelli bireylerimizi düşünmeliyiz” diyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, gönüllere dokunmaya devam etmekle beraber çalışmalarına son hız devam ediyor. Engelsiz Yaşam Merkezi, Engelli Araç Atölyesi ve Engelsiz Taksi ve üst geçitlere asansör uygulaması başta olmak üzere özel gereksinimli bireylere yönelik yaptığı çalışmalarla örnek olan Başkan Zorluoğlu, yeni projeleri hayata geçiriyor. Son olarak Trabzon’da görme engelli bireylerin toplu taşıma araçlarını kullanırken sorun yaşamamaları için kullanıma sunulan “Engelsiz Trabzon” mobil uygulamasının tanıtım toplantısı, bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nun riyasetinde yapıldı. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Adanur, TULAŞ Genel Müdürü Samet Ali Yıldız, Trabzon Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Savaş Yol ve daire amirleri katıldı.
 

Sözlerine ulaşım alanında yaptıkları çalışmaları anlatarak başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Trabzon’da ulaşım konusunda epey mesafe katettik. Şehre önemli dokunuşlar yaptık. İşe dolmuş dönüşümü ile başlamıştık, nihayet tamamlandı. Artık o eski konforsuz, güvensiz araçlar yerine, çok daha konforlu, güvenli ve daha rahat yolculuk yapılacak dolmuşların dönüşüm süreci tamamlanmış oldu. Aynı zamanda ulaşımla ilgili olarak yollarımızın kalitesinin arttırılmasından yeni yol bağlantılarının yapılmasına, akıllı kavşak uygulamalarından toplu taşıma sisteminin modernize edilmesine kadar birçok alanda hakikaten çok önemli çalışmalar yaptık. Kendi otobüs filomuzu epey güçlendirdik. Önümüzdeki dönemde yeni araçlar almak suretiyle otobüslerimizi daha konforlu hale getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR