Gündem
Giriş Tarihi : 24-04-2021 00:47   Güncelleme : 24-04-2021 00:47

TRABZON BELEDİYESİ: TRABZONLU ÖĞRENCİLERDEN MEHMETÇİKLERE MORAL MEKTUBU

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Trabzon Büyükşehir Belediyenin himayesinde; Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve PTT Trabzon Baş Müdürlüğü iş birliği ile ‘Askerime Mektup Var’ etkinliği düzenlendi

TRABZON BELEDİYESİ: TRABZONLU ÖĞRENCİLERDEN MEHMETÇİKLERE MORAL MEKTUBU

 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Trabzon Büyükşehir Belediyenin himayesinde; Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve PTT Trabzon Baş Müdürlüğü iş birliği ile ‘Askerime Mektup Var’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik çerçevesinde ortaokul 8. sınıf öğrencileri tarafından “Vatanı ve milleti için gerektiğinde canını hiçe sayarak her türlü fedakarlığı yapan kahraman askerlerin ve kolluk kuvvetlerinin moralini yüksek tutmak, onlara sevildiklerini ve kendilerine duyulan minneti hissettirmek” amacıyla duygu yüklü mektuplar kaleme alındı.  
 
GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU  
Yedi ortaokulda öğrenim gören öğrencilerin yazdığı mektuplar, Trabzon Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ayhan Pala, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse ve PTT Başmüdürü Yavuz Güney tarafından Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığına gönderilmek üzere Trabzon İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Orhan Sırma’ya teslim edildi. ‘Askerime Mektup Var’ etkinliği ile öğrenciler ve askerler arasında gönül köprüsü kurulması hedeflendi.
 
ÖĞRENCİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ  
İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Orhan Sırma yaptığı açıklamada, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde sevgili çocuklarımızın ağabeylerine bu şekilde yazdıkları mektuplar, hepimizi çok mutlu etmiştir. Onların yürekleri ile verdikleri destek, bizim için çok önemli motivasyon kaynağı. Çocuklarımıza bu etkinliğe verdikleri destekten dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi. 
 
MEKTUPLARDAKİ İFADELER DUYGULANDIRDI
Öğrencilerin asker ağabeyleri için kaleme aldıkları duygu dolu mektuplarda, özetle şu ifadeler kullanıldı: “Sizin arkanızda Türkiye var ve size güveniyorlar. Biz size güveniyoruz. Türkiye size güveniyor. Sizlere hayranım çünkü dünyanın en şerefli işini yapıyorsunuz. Kendi canınızı hiçe sayarak vatanımız ve milletimiz için mücadele ediyorsunuz. Sadece bizim değil tüm mazlumların ümidisiniz. Dünyada mazlumlara kucak açmış bir milletin askeri olmak en büyük onurdur. Bu vatanda rahat ve huzurlu yaşıyorsak bunu sizlere borçluyuz. Geride bırakmış olduğunuz eş, çocuk ve yakınlarınız bizlere emanettir. Sizin sayenizde huzurlu uyuyabiliyor, eğitim görebiliyorum. Hepiniz birer kahramansınız. Sizlerden sonra bu kutsal görevi bizler devralacağız. ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez.’ Dualarımız sizlerle, Allah yar ve yardımcınız olsun. Vatan sizlere emanet.”