Gündem
Giriş Tarihi : 31-07-2021 19:37   Güncelleme : 31-07-2021 19:37

TRABZON BELEDİYESİ: TRABZON BÜYÜKŞEHİR’DEN MANAVGAT’A YANGIN SÖNDÜRME DESTEĞİ

Trabzon Büyükşehir Belediye, gerek komşu şehirler gerekse de diğer bölgelerde yaşanan afetlere ilk desteği veren belediyeler arasında yer alıyor

TRABZON BELEDİYESİ: TRABZON BÜYÜKŞEHİR’DEN MANAVGAT’A YANGIN SÖNDÜRME DESTEĞİ

Trabzon Büyükşehir Belediye, gerek komşu şehirler gerekse de diğer bölgelerde yaşanan afetlere ilk desteği veren belediyeler arasında yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, birçok şehirde aynı anda başlayan ve özellikle Antalya’nın Manavgat ilçesinde kontrol altına alınamayan yangın söndürme çalışmalarına destek olmak amacıyla ekiplerini bölgeye sevk etti.

NEREDE BİR AFET YAŞANSA BÜYÜKŞEHİR ORADA
Trabzon Büyükşehir Belediyenden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Son günlerde ülkemizde birbiri ardına meydana gelen yangınlar, hepimizi üzüntüye boğdu. İtfaiye Dairesi Başkanlığımıza bağlı 4 itfaiye personelimiz ve 8 tonluk 2 adet yangın arazözü, Antalya’nın Manavgat ilçesinde devam eden yangın söndürme çalışmalarına destek vermek amacıyla bölgeye sevk edildi. Ülkemizin hangi köşesinde bir afet meydana gelse, Trabzon Büyükşehir Belediye orada olmaya devam edecek. Bir süre önce komşu şehirlerimizde yaşanan sel ve heyelanların ardından çok sayıda personelimiz ve aracımızla temizleme çalışmalarına en büyük desteği vermiştik. Ekiplerimiz şimdi de turizm merkezi Antalya’da meydana gelen ve tüm Türkiye’nin içini yakan yangın söndürme çalışmalarında yoğun gayret gösterecek” ifadeleri kullanıldı.