Gündem
Giriş Tarihi : 15-08-2021 12:44   Güncelleme : 15-08-2021 12:44

TRABZON BELEDİYESİ: TRABZON BÜYÜKŞEHİR’DEN KASTAMONU’YA DESTEK 

Trabzon Büyükşehir Belediye, gerek komşu şehirler gerekse de diğer bölgelerde yaşanan afetlere ilk desteği veren belediyeler arasında yer alıyor

TRABZON BELEDİYESİ: TRABZON BÜYÜKŞEHİR’DEN KASTAMONU’YA DESTEK 

Trabzon Büyükşehir Belediye, gerek komşu şehirler gerekse de diğer bölgelerde yaşanan afetlere ilk desteği veren belediyeler arasında yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi, Batı Karadeniz’de meydana gelen sel felaketinin ardından iş makinelerini ve 4 personelini Kastamonu’nun Bozkurt ilçesine sevk etti. Trabzon Büyükşehir Belediye ekiplerinin afetin izleri silinene kadar bölgedeki çalışmalara destek vereceği öğrenildi.

NEREDE BİR AFET YAŞANSA BÜYÜKŞEHİR ORADA
Trabzon Büyükşehir Belediyenden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Son günlerde ülkemizde birbiri ardına meydana gelen sel felaketleri ve yangınlar, hepimizi üzüntüye boğdu. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı 4 personelimiz ve iş makinelerimiz Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketi sonrası temizleme çalışmalarına destek vermek için bölgeye sevk edildi. Büyükşehir Belediyesi olarak bir süre önce komşu şehirlerimizde yaşanan sel ve heyelanlar ile ülkemizi üzüntüye boğan orman yangınlarının ardından yürütülen çalışmalara en büyük desteği vermiştik. Ekiplerimiz şimdi de Kastamonu’da yoğun gayret gösterecek. Ülkemizin hangi köşesinde bir afet meydana gelse, Trabzon Büyükşehir Belediye orada olmaya devam edecek” ifadeleri kullanıldı.