Gündem
Giriş Tarihi : 23-12-2021 02:33   Güncelleme : 23-12-2021 02:33

TRABZON BELEDİYESİ: BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ KAR MESAİSİNDE

Trabzon’da akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı yollarda meydana gelen aksamalara Büyükşehir Belediyesi anında müdahale etti.

TRABZON BELEDİYESİ: BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ KAR MESAİSİNDE

Büyükşehir Belediyesinin koordinatörlüğünde, 18 ilçe belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilecek karla mücadele çalışmalarında 500 personel, 200 iş makinesi ve 12 kar küreme aracı ile görev aldı. Ekiplerin kısa süre içerisindeki müdahalesi sonrası yollardaki mağduriyet giderilirken, vatandaşlar Büyükşehir Belediyesinin araçlarıyla evlerine ulaştırıldı.

Yapılan çalışmalar neticesinde yolların tıkanma nedeninin ise günlerdir uyarı yapılmasına rağmen kış lastiği takmayan otomobil, dolmuş ve servislerin olduğu gözlemlendi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan uyarıda, “Kış lastiği olmayan dolmuş, servis ve otomobillerle kesinlikle yola çıkılmaması gerekiyor. Aksi takdirde en küçük bir kar yağışında yollar maalesef tıkanıyor. Belediye olarak tüm toplu taşıma araçlarımızı ve servis araçlarımızı vatandaşımızın emrine tahsis ettik. Mümkün olmadıkça özel araçlarınızı kullanmayınız” ifadelerine yer verildi.