Gündem
Giriş Tarihi : 14-05-2021 07:45   Güncelleme : 14-05-2021 07:45

TRABZON BELEDİYESİ: BAŞKAN ZORLUOĞLU’NDAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha nihayete erdirerek bayram günlerine ulaşmanın sevincini yaşıyoruz

TRABZON BELEDİYESİ: BAŞKAN ZORLUOĞLU’NDAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha nihayete erdirerek bayram günlerine ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Bayramlarımız sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü bağlarının güçlendiği; dargınlık ve kırgınlıkların geride bırakıldığı en özel günlerdir. Bu mübarek günlerde dargınlıklara son vermeli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmeli, onların sıkıntılarını paylaşmalıyız.
 
ZOR GÜNLERİN ÜSTESİNDEN BİRLİKTE GELECEĞİZ
Malumunuz içerisinde bulunduğumuz koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl da alışılmışın dışında bir bayram geçireceğiz. Türk milleti olarak milli ve manevi duygularımızın gücüyle bu zor sürecin yakın zamanda üstesinden geleceğimize yürekten inanıyorum. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma kısıtlaması nedeniyle ne yazık ki bu bayramda da bayramlaşma töreninde bir araya gelemeyeceğiz. Kalplerimizin bir olduğunu bilmenin mutluluğu ile inşallah zor günleri aşarak bundan sonraki bayramlarımızı birlikte kutlayacağız. Bugünleri geride bırakmak ve sağlıklı günlerimize dönebilmemiz için rehavete kapılmamalı, tedbirlere uymaya devam etmeliyiz. Bu noktada tam kapanma sürecinin sağlığımızı korumak adına alınan bir karar olduğunun bilinci ile sevdiklerimizin bayramını telefonla kutlamamız gerektiğini hatırlatmak isterim. Ailelerimizle birlikte sağlık içerisinde nice uzun bayramlar geçirebilmemiz için konulan kurallara uyulmasını önemle istirham ediyorum.
 
TÜM ALANLARDA TEDBİRİMİZİ ALDIK
Öte yandan Trabzon Büyükşehir Belediye olarak tam kapanma  döneminde vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmek ve oluşabilecek aksaklıkları önlemek için tüm alanlarda tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Bayram süresince sizlere yardımcı olmak adına büyük bir özveriyle görev yapacak olan Büyükşehir Belediyesi personelimiz başta olmak üzere tüm kamu görevlilerine teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor; bu mübarek günlerin Trabzon’umuza, ülkemize ve tüm insanlığa huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diliyorum.”