Spor
Giriş Tarihi : 09-08-2021 13:10   Güncelleme : 09-08-2021 13:10

Tesisler cıvıl cıvıl

Trabzon Gençlik ve Spor İl-İlçe Müdürlüklerince düzenlenen yaz spor okullarında binlerce çocuk ve genç, hem spor yapıyor, hem eğlenip yaklaşan okul dönemi öncesinde stres atıyor

Tesisler cıvıl cıvıl

Trabzon Gençlik ve Spor İl-İlçe Müdürlüklerince düzenlenen yaz spor okullarında binlerce çocuk ve genç, hem spor yapıyor, hem eğlenip yaklaşan okul dönemi öncesinde stres atıyor. Normalleşme süreciyle birlikte, gerekli bütün kurallara uyularak açılan kurslara büyük ilgi gösterildiğini kaydeden İl Müdürü Birdal Öztürk, “Hedefimiz, bilim, kültür ve sanatla donatılmış gençlerimizi sporla da buluşturup ülkemizin geleceğine her alanda en iyi şekilde katkı sunmalarını sağlamak. Birbirinden modern tesislerimizde görev yapan uzman antrenörlerimiz, çocuk ve gençlere hem onlarca branşa eğitim veriyor, hem spor ruhunu aşılamaya çalıştırıyor” dedi.
 
Sağlıklı bir neslin yetişmesi için bu kurslarla büyük önem verdiklerinin altını çizen Müdür Öztürk, şunları söyledi: “Gençlerimizi cep telefonu ve bilgisayar bağımlılığından kurtarmak, hareketsiz yaşamdan uzaklaştırmak, yeni spor branşları ile buluşturmak ve kursların ardından içlerinde yetenekli olanları da tespit edip uygun eğitim yapmalarına imkan tanımak amacıyla başlattığımız kurslarda yeni arkadaşlıklar edinmeleri sayesinde onların sosyalleşmelerine de katkı sağlıyoruz. Bu süreçte, sağlıklı bir nesil için sporla buluşması gerektiği gerçeğini iyi anlayan anne-babaların çocuklarını kurslara yönlendirmeleri  en önemli destekçimiz.”
 
Trabzon Gençlik ve Spor İl – İlçe Müdürlüklerinin yaz aylarında 5-18 yaş grubuna yönelik açtığı Yaz Spor Okulları eylül ayında sona erecek. Ardından kış spor okulları açılacak. “Tesislerimize gelemeyenler varsa, mümkün olduğunca biz onlara ulaşmaya çalışıyoruz” diyen İl Müdürü Birdal Öztürk, “Yaz-kış yılın her döneminde çocuklarımıza yönelik kurslarımız açılıyor. Yeter ki çocuklarımız, gençlerimiz istesin. Herkese uygun, herkesin yapabileceği mutlaka bir branş var” diye konuştu.