Spor
Giriş Tarihi : 01-12-2021 21:32   Güncelleme : 01-12-2021 21:32

Tam isabet!

Tam isabet!

Tam isabet!

Geçtiğimiz yıllarda okul sporları müsabakalarına katılım oranında Türkiye’nin önde gelen illerinden biri olan Trabzon’da, yeni döneme de coşkulu bir başlangıç yapıldı. 2021-22 Eğitim-Öğretim dönemi Dart Yıldızlar müsabakaları, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Beşirli Spor kompleksinde yapılan ve büyük ilgi gören müsabakalar sonunda Yıldız Kızlarda Arsin İmam Hatip Ortaokulu, Yıldız Erkeklerde ise Beşirli İMKB Ortaokulu Trabzon şampiyonu oldu.
 
Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesi ve Milli Eğitim Müdürlüğünün de desteğiyle 50’nin üzerinde branşta yapılmaya başlanan okul sporları müsabakalarının önemine değinen İl Müdürü Ozan Çetiner, “Öğrencilerimiz yoğun bir ders programı ve sınav yarışı içerisine girdi. Spor, onlara bu zorlu süreçte en büyük yardımcı etkenlerden biridir. Zira sporun hem bedensel hem de ruhsal açıdan çocuklarımıza faydaları tartışılmayacak kadar çoktur” diye konuştu.
 
Öğretmen ve velilerden, çocuk ve gençlerin sporla buluşturulması konusunda her geçen gün daha fazla destek gördüklerini ifade eden İl Müdürü Çetiner, “Özellikle velilerimizin bu konudaki teşvik edici ve sporun faydalarını kavrayarak sürdürdükleri bilinçli hareketleri umut verici. Dart müsabakalarına katılarak hem yarışma keyfini yaşayan, hem de yoğun okul maratonu arasında spora zaman ayırarak stres atıp yeni arkadaşlar edinen öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.
 
Trabzon’da bu branşlara olan katılın giderek her alana yayıldığına dikkat çeken Bocce, Bowling ve Dart İl Temsilcisi Zeynep Eyüboğlu Er de şunları söyledi: “Dart; çok kısa süre içinde karar verip planlamak, konsantrasyon, olumsuz durumlarda yeni hamleleri düşünmek ve el becerilerinin geliştirilmesi gibi birçok özelliği ile tercih edilen bir branş.  Trabzon’da da son dönemlerde, stres atma yönüyle de büyük fayda sağlayan bu branşa olan ilgi sürekli artıyor.” 
 
Nefes kesen mücadelelerin yaşandığı 2021-22 Eğitim-Öğretim dönemi Dart Yıldızlar final turu müsabakalarını İl Müdürü Ozan Çetiner’in yanı sıra Ortahisar İlçe Müdürü Ecvet Kurt, Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yusuf Çebi, Milli Eğitim Şube Müdürleri Gülsüm Memişoğlu ve Akın Baydere, Arsin İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ali Külekçioğlu, Alazlı Ortaokulu Müdürü Alpay Akpınar ile öğrenci, öğretmen ve veliler de izledi.
 
 
YILDIZ KIZLAR
1-Arsin İHO
2-Maçka Cumhuriyet O.
3-Bahçecik Ortaokulu
4-Akpınar Ortaokulu
 
YILDIZ ERKEKLER
1-Beşirli İMKB O.
2-Düzköy Alazlı O.O.
3-Tonya Haşarlı O.O.
4-M. C. Ökten İHO