Spor
Giriş Tarihi : 30-07-2021 20:26   Güncelleme : 30-07-2021 20:26

SPOR ZİLİ ÇALDI!

Pandemi nedeniyle uzun süredir spordan uzak kalan çocuk ve gençlere yönelik kurslar, normalleşme kararları sonrasında yeniden başladı

SPOR ZİLİ ÇALDI!

Pandemi nedeniyle uzun süredir spordan uzak kalan çocuk ve gençlere yönelik kurslar, normalleşme kararları sonrasında yeniden başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca çocukların hareketsiz yaşamdan kurtulmaları ve tatilde vakitlerini daha verimli geçirebilmesini sağlamak amacıyla düzenlediği Yaz Spor Okulları açıldı.
5-18 YAŞ ARASI
Bir yandan çocukları teknolojik bağımlılıktan uzaklaştırma, diğer yandan da yetenekli sporcu kaynağı oluşturup toplumda spor kültürünü güçlendirmenin amaçlandığı proje kapsamında Trabzon’da binlerce çocuk spor yapmanın zevkini yaşayacak. 5-18 yaş arası öğrencilere yönelik onlarca branşta düzenlenen spor okullarının açılış töreni Söğütlü Atletizm Stadında yapıldı.
MODERN TESİSLERDE SPOR
Vali İsmail Ustaoğlu, Bülyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Atilla Ataman, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, ASKF Başkanı Cahit Erdem ile birlikte ilçe müdürleri, antrenörler ve sporcu ve velilerinin katıldığı törende konuşan Vali Ustaoğlu, herkesi sporla buluşmaya davet etti. Ustaoğlu, “Gelişme çağındaki çocuk ve gençlerin spordan hiç kopmaması gerekir. Uzman antrenörlerimiz, birbirinden modern tesislerimizde onları bekliyor” diye konuştu.
SPOR KARNAVALI GİBİ
İl Müdürü Öztürk de, “Amacımız çocuklarımızı, gençlerimizi sporla buluşturmak ve boş vakitlerini değerlendirmek. Bunlar arasından da yetenekli olanları belirleyip Trük sporuna kazandırmak. Bu tesislerin çocuklarımızın ve gençlerimizin sesleriyle, cıvıltılarıyla dolu olmasını istiyoruz” dedi. Adeta spor karnavalı alanına dönüşen açılış töreni sonunda yüzlerce sporcu, branşlarına yönelik gösteriler yaptı.
 
 
YAZ OKULLARINDAKİ
BAZI BRANŞLAR
Atıcılık, atletizm, basketbol, badminton, bisiklet, bocce, boks, cimnastik, güreş, hentbol, voleybol, yüzme, tekvando, judo, karate, halter, hokey, satranç, futbol, masa tenisi, halk oyunları, yelken ve özel sporcular için etkinlikler