Spor
Giriş Tarihi : 10-12-2021 16:15   Güncelleme : 10-12-2021 16:15

Spor Lisesi farkı!

Spor Lisesi farkı!

Spor Lisesi farkı!

Trabzon Okulsporları Hentbol Genç Kızlar ve Genç Erkekler İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı, hem kızlar, hem de erkeklerde şampiyon, Trabzon Spor Lisesi hentbol takımları oldu. Beşirli Spor Kompleksinde yapılan müsabakalarda dereceye giren takımlara, düzenlenen törenle ödülleri verildi. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün, Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle düzenlediği turnuvada kürsüye çıkan takımlara madalya ve kupaları, İl Müdürü Ozan Çetiner, Spor Şube Müdürü Yusuf Çebi, Ortahisar İlçe Müdürü Ecvet Kurt ve Tesis Amiri Serpil Sungur ile okul idarecileri verdi.
 
Öncelikle turnuvaya katılan sporcuların son derece centilmence davranış gösterdikleri için çok mutlu olduklarını kaydeden İl Müdürü Ozan Çetiner, “Öğrencilerimiz yoğun ders programları arasında spora vakit ayırmaları çok önemli. Hem ruhen, hem de bedenen kazanımlarının yanı sıra, spora yönelen öğrencilerin derslerinde daha başarılı oldukları, stresten kurtulup daha iyi odaklandıkları ve sosyalleştikleri, bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu gerçeğin ışığında gençlerimizin sporla buluşması bizi umutlandırıyor. Hem onları, hem de destek olan veli ve idarecileri kutluyorum” diye konuştu.
 
İŞTE ŞAMPİYONLAR
Nefes kesen mücadelelerin ardından Trabzon Spor Lisesi, Hentbol Genç Kızlarda Trabzon şampiyonu oldu. Borsa İstanbul Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi kız takımı da üçüncülüğü elde etti. Erkeklerde de büyük çekişme yaşandı ve kıyasıya geçen maçların ardından zirveye, Trabzon Spor Lisesi hentbol takımı kuruldu.  Özel Trabzon Bahçeşehir Koleji ikinci, Akçaabat Anadolu Lisesi üçüncü, Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi erkek hentbol takımları da turnuvayı dördüncü olarak tamamladı. Şampiyon takımlar, grup maçlarında Trabzon’u temsil edecek.