Spor
Giriş Tarihi : 11-10-2021 15:54   Güncelleme : 11-10-2021 15:54

SPOR DOLU BİR HAFTA

Her yaştan insanı hareketsiz yaşamdan uzaklaştırarak sporla buluşturmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan Amatör Spor Haftası kapsamında Trabzon’da çok sayıda etkinlikle kutlanılacak

SPOR DOLU BİR HAFTA

Her yaştan insanı hareketsiz yaşamdan uzaklaştırarak sporla buluşturmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan Amatör Spor Haftası kapsamında Trabzon’da çok sayıda etkinlikle kutlanılacak. Ortahisar’da yeni açılan Millet Bahçesinde düzenlenen törenle start verilen hafta kapsamında  bütün ilçelerde turnuvalar düzenlenecek.  
Açılış törenine Vali İsmail Ustaoğlu, Emniyet Müdürü Kemal Aydoğan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Trabzon Şube Başkanı Cahit Erdem, Ortahisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Fevzi Baytar’ın yanı sıra İlçe Spor Müdürleri ile sporcu ve öğrenciler ile vatandaşlar da katıldı.
Hedeflerinin herkese bir şekilde spor yaptırmak ve sporu sevdirmek olduğunu kaydeden Vali İsmail Ustaoğlu, “Trabçzon sadece futbol değil, bir spor kenti. Burada son derece modern tesislerimiz var. Onlarca branşta uzman antrenörlerimizle birlikte insanları her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak için spor yapmaya çağırıyoruz. Hareketsiz yaşam çağımızın büyük sorunlarından biridir. Bu bilinçle, herkesin mutlaka yapabileceği bir spor branşı olduğunu hatırlatıyoruz” diye konuştu.
ASKF Şube Başkanı Cahit Erdem, amatör sporların sadece insanların bedensel ve ruhsal gelişimini düzenleyen bir etkinlik değil, aynı zamanda çağımızın en büyük sosyal olaylarından bir tanesi olduğunun altını çizdi. Erdem,“Spor tesislerinin sayısını artırmak, sosyal ve eğitici projeler yapmak, gençleri spor alanlarına çekerek, bugün devlet olarak mücadele ettiğimiz madde bağımlılığına bulaşmalarını engelleyecek ve sağlıklı bir toplum olmamızsa yol açacaktır” dedi.
Amatör Spor Haftası nedeniyle hafta boyunca karateden masa tenisine, satrançtan atletizm, eskrimden tenis müsabakalarına kadar çok sayıda branşta etkinlikler düzenlenecek. Yapılan turnuvalarda dereceye girenlere ise ödülleri, 10 Ekim’de ASKF Binasında düzenlenecek olan Amatör Spor Haftası kapanış töreninde verilecek.