Spor
Giriş Tarihi : 02-09-2021 04:21   Güncelleme : 02-09-2021 04:21

Pistte büyük çekişme

Türkiye U20 Atletizm Ligi’nde ilk kademe müsabakaları Trabzon’da tamamlandı

Pistte büyük çekişme

Türkiye U20 Atletizm Ligi’nde ilk kademe müsabakaları Trabzon’da tamamlandı. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen ve iki gün süren yarışmalar nefes kesen mücadelelere sahne oldu. Söğütlü Atletizm Sahasında 11’u kadın ve 12 erkek takımın katıldığı yarışların ardından erkeklerde 213, kadınlarda 197 puan alan ENKA, ligi lider olarak tamamladı. Puan sıralamasında ilk 8 takım arasına giren kulüplerin katılacağı final yarışmaları 9-10 Eylül’de Kütahya’da yapılacak ve lig şampiyonları belirlenecek.
 
İstanbul’dan Şırnak ve Sakarya’ya, Tokat’tan Bursa ve Mardin’e kadar çok sayıda ilden kulübün katıldığı Türkiye U20 Atletizm Ligi’nde ilk kademe müsabakaları sürecinde pandemi kurallarına titizlikle uyulduğunu söyleyen Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, “Öncelik insan sağlığı. Soyunma odalarından tesisin her köşesine ve bütün spor aletlerine kadar her şey ayrıntılı şekilde, düzenli olarak dezenfekte edildi” dedi. Öztürk, nefes kesen mücadelelerin yaşandığını belirterek, sporcuları performanslarından dolayı kutladı.
 
Akçaabat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Engin Uzun, son derece başarılı bir organizasyonun geride kaldığını belirterek, “Çok yetenekli bir nesil geliyor. Pandemi döneminde durmamışlar, bireysel çalışmalarını da aksatmamışlar” derken,  Atletizm İl Temsilcisi Adem Batar da, “Olimpiyat heyecanının sona ermesinin ardından genç sporcularımızın nefes kesen mücadelelerini izlemek son derece keyifli oldu. Sporcularımız son derece başarılı performanslar ortaya koydular. Buradan bazı gençlerimizi bir sonraki olimpiyatlarda görebiliriz” diye konuştu.
 
REKOR ÇIKTI
İlk kademe yarışmalarında bir de Türkiye rekoru çıktı. 4×400 metrede 3:53.40 ile birinci olan Elif Ilgaz, Gülşah Cebeci, Süreyya Yıldız ve Nevin İnce’den oluşan Fenerbahçe takımı, U18 Türkiye rekorunu yenileme başarısı gösterdi.
 
TAKIM SIRALAMASI
 
–KADINLAR
1. İSTANBUL ENKA
2. FENERBAHÇE SK
3. BURSA B. ŞEHİR BELEDİYESPOR
4. BEŞİKTAŞ JİMNASTİK KULÜBÜ
5. İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BSK
6. SAKARYA B.BELEDİYE KULÜBÜ
7. TRABZON – KARAYOLLARISPOR
8. MARDİN-ATLETİZM SPOR
9. TOKAT ANADOLU SPOR 
10. ESKİŞEHİR-ODUNPAZARI
11. ADANA-YÜREĞİR BLD. KULÜBÜ
 
 
–ERKEKLER
1. İSTANBUL ENKA
2. İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BSK
3. FENERBAHÇE SK
4. GALATASARAY
5. KONYA B. ŞEHİR BELEDİYESPOR
6. TOKAT ANADOLU GENÇLİKSPOR
7. ŞIRNAK İDİL OMERKA S.KULÜBÜ
8. TRABZON – KARAYOLLARISPOR
9. MARDİN-ATLETİZM SPOR K.
10. GAZİANTEP GENÇLİK VE SPOR K. 
11. KAYSERİ GENÇLİK VE SPOR K.
12. TRABZON B.ŞEHİR BLD. KULÜBÜ