Spor
Giriş Tarihi : 29-07-2021 02:06   Güncelleme : 29-07-2021 02:06

Nefes kesen yarışlar

Türkiye Atletizm Federasyonu 6

Nefes kesen yarışlar

Türkiye Atletizm Federasyonu 6. Bayrak Takım Yarışmaları Festivali Trabzon’da yapıldı. Bölge illerinden çok sayıda takım ve sporcunun katıldığı ve nefes kesen mücadelelere sahne olan müsabakalar sonunda dereceye girenlere madalyaları, düzenlenen törenle verildi.Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı, Türkiye’nin sayılı tesislerinden biri olan Söğütlü Atletizm Stadında gerçekleştirilen ve Covid-19 salgını nedeniyle hijyen kurallarına büyük bir titizlikle uyulan yarışlarda sporcular, sıcak havaya rağmen son derece başarılı performanslar gösterdiler.
 
Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, “Artık spor tesislerimiz yine sporcularla dolu, büyük heyecanlar, nefes kesen yarışlar yeniden başladı. Aylar sonra yeniden müsabakalara çıkan sporcuları, birbirinden başarılı performanslarından dolayı kutluyorum” diye konuştu.“Her şeyden önemlisi sporcuların sağlığı. Bu konuda en küçük detaylara bile dikkat ettik” diyen Akçaabat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Engin Uzun, stat genelinden soyunma odalarına ve yarışılan spor malzemelerine kadar her şeyin baştan sona dezenfekte edildiğini,  görevlilerin müsabakalar boyunca virüse karşı alınabilecek bütün önlemleri titizlikle uyguladığını söyledi.
 
“Sporcular mükemmel performanslar göstererek spora olan özlemimizi giderdi” diyen Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yusuf Çebi de, “Çok yetenekli bir nesil geliyor. Pandemi döneminde durmamışlar, bireysel çalışmalarını da aksatmamışlar. Son derece başarılı performanslar ortaya koydular” dedi. Atletizm İl Temsilcisi Adem Batar ise, “Baştan sona son derece başarılı bir organizasyon oldu. Bir yandan birbirinden yetenekli sporcuların nefes kesen yarışlarına şahit olduk. Diğer yandan da bu dönemde hiçbir problem yaşamadan müsabakaları tamamladık” diye konuştu.
 
DERECEYE GİREN TAKIMLAR

U18 Kadınlarda, 4×100 ve 4xUzun Atlama kategorilerinden oluşan müsabakaların ardından Trabzon Karayollarıspor birinci, Sivas İl Takımı ikinci, Trabzon Büyükşehir Belediyespor da üçüncü oldu.
U18Erkekler’de sporcular 4×100 ve 4xUzun Atlama kategorilerinde yarıştı ve zirveyi sırayla Trabzon Karayollarıspor, Siva İl Takımı ve Trabzon Büyükşehir Belediyespor takımları elde etti.
U18 Karma’da, Erzincan İL Takımı zirvede yer aldı, Sivas İl Takımı ikinci ve Trabzon Karayollarıspor da üçüncü sırada kendine yer buldu.
U16 Karma’da sporcular 4×100 metre, 4xUzun Atlama ve 4xGülle Atma yarışları sonunda zirvede Giresun İl Takımı şer aldı, Sivas İl Takımı ikinci ve Trabzon Karayollarıspor da üçüncü oldu.
U14 Karma’da, 5×80 metre, 5xUzun Atlama ve 5xSağlık Topu kategorilerinden oluşan müsabakalar sonunda Giresun İl Takımı birinci, Trabzon Karşıyakaspor ikinci, Erzincan İl Takımı da üçüncü oldu.
U12 Karma’da 5×60 metre, 5 xDurarak Uzun Atlama ve 5xSağlık Topu kategorilerinde yarışan sporcular arasında kürsüye sırayla Giresun İl Takımı, Sivas İl Takımı ve Trabzon İl Takımı çıktı.