Spor
Giriş Tarihi : 02-09-2021 04:20   Güncelleme : 02-09-2021 04:20

Muhteşem doğada oryantiring

Harita yardımıyla yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan oryantiringe Trabzon’da ilgi sürekli artıyor

Muhteşem doğada oryantiring

Harita yardımıyla yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan oryantiringe Trabzon’da ilgi sürekli artıyor. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde, Oryantiring Federasyonu İl Temsilciliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Telafide Ben de Varım Oryantiring Yarışması’, Zağnos Vadisinde yapıldı. Uzun süredir salgın nedeniyle etkinliklerden uzak kalan onlarca öğrenci, muhteşem doğada ağaçların arasında yerleştirilen hedefleri, harita ve pusula yardımıyla en hızlı şekilde bulmaya çalıştı.
 
Oryantiringin doğayla iç içe yapılan, heyecan verici bir spor olduğunun altını çizen Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, “Katılımcılar zamana karşı yapılan yarışta harita ile verilen hedefleri çözmeye çalıştı. Son derece zevkli ve çekişmeli mücadeleler oldu, katılımcı öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. İl Müdürü Öztürk,  “Trabzon, doğası, her anlamda alt yapısı ve spor kültürü ile bu branş için oldukça elverişli. İlimizde futbolun yanında bu tür branşlara ilginin artması son derece sevindirici” diye konuştu.
 
Daha önce Beşikdüzü’nde denizde, Uzungöl ve Mamat Boğazı gibi birbirinden farklı onlarca yerde oryantiring yarışmaları düzenlendiğini hatırlatan Oryantiring Federasyonu Asbaşkanı Prof. Dr. Fatih Bektaş da, “Şehrimiz bu branş için çok uygun, birçok ilçede etkinlikler düzenlenebilir. Bunu iyi değerlendirmemiz lazım. Trabzon’u pekala oryantiring branşının önemli bir merkezi yapabiliriz. Pandemi sonrası yeni projelerle halkımızı buluşturacağız. İlimizde oryantiringe ilginin artması bizi çok mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.
 
 
KÜRSÜYE ÇIKANLAR
Yaklaşık iki saat süren mücadelelerin ardından 8 ayrı kategoride hedefi en hızlı şekilde tamamlayarak kürsüye çıkanlar belli oldu. Derece alan öğrencilere ödülleri, Arsin Belediye Başkanı Muhammet Emin Gürsoy, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden Zülfü Güler, Ortahisar Federasyon Temsilcisi Savaş Çargel ile İl Hakemi  Adem Öztürk, Aslan Öztürk ve Hasan Murat Şahin tarafından verildi.
 
MİNİKLER KIZ:
1: Beyza Hazel Gürsoy, 2: Berranur Şahin, 3: Hatice Kul    
MİNİKLER ERKEK:
1: M. Aras Taştan, 2: Ali Eren Akışoğlu, 3: B. Besim Babuşcu
KÜÇÜKLER KIZ:
1: Z. Yağmur Bal, 2-Z. Berra Malkoç, 3: 3-Sude Naz Çak
KÜÇÜKLER ERKEK:
1:İsmail Türker, 2: Osman Yılmaz, 3:Aras Bozali
YILDIZ KIZLAR:
1:Ravzanur Türker, 2: Yaren Ekşi, 3: Nisanur Çak
YILDIZ ERKEK:
1:Yasin Eren Gök, 2: Bünyamin Şener, 3:Emirhan Karabulut
GENÇ KIZLAR:
1: İpek Zavrak, 2: Gizem Su Tokul, 3: Yağmur Aydın
GENÇ ERKEK:
1:Halil Keleş, 2: Doğukan Civelek, 3: Hakan Tüysüz