Spor
Giriş Tarihi : 15-02-2022 16:14   Güncelleme : 15-02-2022 16:14

Madalyalara ambargo

Madalyalara ambargo

Madalyalara ambargo

Adana’da düzenlenen Oral Arslan Genç Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda Trabzon TOHM (Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi) ve SEM (Sporcu Eğitim Merkezi) sporcuları başarılı performanslar gösterip toplamda 5 altın, 2 gümüş, 1 de bronz madalya kazandı.
Kozan ilçesinde düzenlenen şampiyonaya 57 ilden 186’sı kadın toplam 648 sporcu katıldı. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı olimpik Olimpik Sporcu Kamp Eğitim Merkezinde çalışmalarını sürdüren sporcular, iddialı gittikleri bu önemli turnuvada başarılı sonuçlara imza attılar.
Kadınlarda 57 kilogramda Sıla Sürmeneli, 60 kilogramda Rukiye Kaya ve 54 kilogramda Kevser Tütüncü Türkiye şampiyonu oldu. 75 kilogramda Sudenaz Kazan gümüş madalya kazanırken, 60 kilogramda ringe çıkan Sude Kırtay Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya ille Trabzon’da döndü.
Genç Erkeklerde ise Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) sporcuları ringe çıktı. Birbirinden güçlü boksörlerin ringe çıktığı şampiyonada Doğanay Öztürk 60 kilogramda, Bilge Kağan Kanlı ise 67 kilogramda Türkiye şampiyonu olarak altın madalya kazandı. Yavuz Dereköylü ise +92 kg’da gümüş madalyaya ulaştı.
Hedeflerinin gelecekte uluslararası turnuvalarda madalyalar kazanacak sporcuları yetiştirmek olduğunu ifade eden Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, “Çok yetenekli ve çalışkan bir TOHM ve SEM grubumuz var. Kendilerini sürekli geliştiriyor ve umutlarımızı artırıyorlar” dedi.
Müdür Çetiner, “Sporcularımız, yakın gelecekte olimpiyat dahil tüm organizasyonlarda ülkemizi gururlandıracak derecelere ulaşma yolunda haftanın 6 günü, oldukça çetin antrenmanlara katılıyor” derken, TOHM-SEM Koordinatörü Yasemin Köroğlu da, başarılarından dolayı sporcuları kutladı.