Spor
Giriş Tarihi : 30-07-2021 20:10   Güncelleme : 30-07-2021 20:10

Madalyalar geliyor!

Son yıllarda tesisleşme anlamında önemli yol alan Trabzon, spora yaptığı yatırımın meyvelerini almaya devam ediyor

Madalyalar geliyor!

Son yıllarda tesisleşme anlamında önemli yol alan Trabzon, spora yaptığı yatırımın meyvelerini almaya devam ediyor. Sadece son iki hafta içerisinde yapılan ulusal ve uluslar arası turnuvalarda Trabzonlu sporcular çok sayıda madalya kazandı.
Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, “Bakanlığımızın destekleriyle Trabzon’da onlarca branşta uzman antrenörlerimiz, birbirinden modern tesislerde binlerce gencimizi sporla buluşturuyor. Önceliğimiz herkese spor yaptırmak, ardından da ilimizi, ülkemizi turnuvalarda başarıyla temsil edecek sporcularımızı bulup yetiştirmek. Bu anlamda önemli yol aldığımızı ve daha da büyük başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.
SON 2 HAFTADA ALINAN DERECELER

Trabzon TOHM sporcularından Gökalp Ayar Büyükler Yaz Kupasında, Mustafa Sancaklıoğlu da Büyükler Yaz Kupasında Tekler ve Çiftler kategorilerinde şampiyon oldu.
Görme engelli milli atlet Hakan Cira, bu yıla ertelenen 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na katılma hakkı elde etti.
Erzurum’da yapılan Uluslararası Bayrak Yarışmasında Beyzanur Yavuz, 100 m engelde 23 Yaş altı Avrupa Barajını geçti. Beyzanur, ülkemizi Estonya’da temsil etme hakkı kazandı.
Spor Tırmanış Küçükler C-D-E Lider Türkiye Şampiyonasında E- Lider yarışında Hüsna Gül Yılmaz 1., Sümeyye Hatipoğlu 2., Gülçin Öksüz 3., Sedef Seven 4. E- Lider kategorisinde Çağlar Akbulut 3. ve C- Lider kategorisinde Yağız Şahin 2. Semih Enes Pekşen3. oldu.
İstanbul’da yapılan 49. Uluslararası Yaşar Doğu Turnuvasında Trabzon TOHM Güreş takımı sporcusu Mehtap Gültekin 76 kg’da gümüş madalya kazandı.
Antalya’da yapılan Minik Kızlar Milli Takım Rezerv Kadro Belirleme Müsabakalarında Trabzon SEM Güreş sporcumuz Nazlı Akdeniz Türkiye 3.’sü oldu.
Öte yandan, önceki hafta yapılan turnuvalarda da 51. Balkan 20 Yaş Altı Atletizm ŞampiyonasıZülha Armutçu gümüş, Engelli Kadınlarda Büşra Altınbaş bronz madalya kazanmıştı. Para Atletizm Dünya Şampiyonası Emrah Öztürk de dünya altıncısı olarak tırmanışını sürdürdü.