Spor
Giriş Tarihi : 15-02-2022 16:15   Güncelleme : 15-02-2022 16:15

Madalya avcıları

Madalya avcıları

Madalya avcıları

Ankara’da yapılan Türkiye Atlama Kış Kupasına katılan Trabzonlu minik sporcular önemli başarılar elde etti. Trabzon’da sadece bir yıl önce çalışmalara başlanılan atlama branşında kısa sürede çok önemli gelişim kateden Trabzonlu sporcular, Türkiye Atlama Kış Kupası müsabakalarında 1 altın, 6 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.
 
Elif İpek Dunay’ın Kule kategorisinde Türkiye şampiyonu, 1 mt Tramplen’de ise ikinci olduğu turnuvada Azra Aydemir Kule’de gümüş, 3mt Tramplen’de de bronz madalya aldı. Tanem Çebi 1 mt Tramplen’de gümüş, Kule’de bronz madalyaya ulaşırken, Naz Albayrak Kule’de gümüş, 1 mt Tramplen kategorisinde de bronz madalya aldı. Sare Asya Aydın Kule’de gümüş, Eylül Gedüz ise Kule’de bronz madalyayı Trabzon’a getirdi. Bu arada Azra Aydemir, Genç B Bayan Kategorisinde Gelişim Kampına kalarak, Trabzon’un atlama branşında kampa katılan ilk sporcusu olma unvanını elde etti.
 
Bir yıldır birlikte çalıştıkları sporcuların yoğun bir antrenman programı geçirdiklerini kaydeden Antrenör Seda Çağlar, “Henüz iki kez ulusal yarışlara katıldık ve son derece önemli bir gelişim gösterdiğimizi, aldığımız başarılarla kanıtladık. Süreç içinde daha üst seviyelere ulaşacak bir ekibimiz var, umut doluyum” dedi. Çağlar, hedeflerinin uluslararası müsabakalarda Trabzon’u temsil edecek sporcular yetiştirmek olduğunu ve bu yolda emin adımlarla ilerlediklerini kaydetti.
 
Sporcuların bir yıldır Mehmet Akif Ersoy Olimpik Yüzme Havuzunda kule ve tramplen atlama eğitimi aldığını kaydeden Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, “Kule ve tramplen atlama ilimizde çok yeni bir branş, sporcularımız henüz ikinci kez Trabzon’u ulusal bir turnuvada temsil ediyor. Kısa süreye ve tecrübe eksikliğine rağmen büyük başarılara imza attılar. Sporcu Eğitim Merkezimizde çalışmalarını sürdüren sporcularımızı kutluyorum” diye konuştu.
 
 “Önümüzdeki aylarda Bahar Kupası ve ardından da Yaz Kupası milli takım seçmeleri var. Burada daha başarılı sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum” diyen Çetiner, şöyle devam etti: “Türkiye’de kule ve tramplen atlamanın yapılabildiği sadece 3 kapalı havuz var. Deniz kentinde kule ve atlama branşında söz sahibi olmamız gerekir. Bu konuda güçlü bir alt yapı oluşturuyoruz. Kule ve tramplen atlama branşında yakın gelecekte Trabzon’dan önemli başarılara imza atacak sporcular çıkacak.”