Spor
Giriş Tarihi : 01-09-2021 20:08   Güncelleme : 01-09-2021 20:08

Kortta büyük rekabet

Ulusal TTF Yaz 8,9,10 Yaş Yaz Kupası – 4 Tenis Turnuvası Trabzon’da yapıldı

Kortta büyük rekabet

Ulusal TTF Yaz 8,9,10 Yaş Yaz Kupası – 4 Tenis Turnuvası Trabzon’da yapıldı. Ankara, İstanbul ve Samsun gibi birçok ilden katılımın olduğu müsabakalarda büyük heyecan yaşandı, minik tenisçilerin mücadeleleri adeta nefes kesti.   TTF Trabzon Tenis İl Temsilciliği tarafından düzenlenen turnuva, Beşirli Tenis Kompleksinde yapıldı. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organize ettiği turnuvada sporcular, yetenekleri, mücadeleleri ve centilmenlikleri takdir ile topladı.
 
Çok sayıda sporseverin de ilgiyle takip ettiği korttaki kıyasıya mücadelelerin ardından kategorilerinde dereceye giren sporculara madalya ve kupaları İl Müdürü Birdal Öztürk, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ayhan Pala, Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Genel Sekreteri Samet Ali Yıldız, Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yusuf Çebi ve Tenis İl Temsilcisi Serpil Sungur tarafından verildi. Yaz Kupası – 4 Tenis Turnuvası 2 gün sürdü.
 
Türkiye’nin en modern ve büyük tenis komplekslerinden birinin Trabzon’da olduğuna dikkat çeken İl Müdürü Öztürk, “Tesislerimiz, hem yarışmacı sporcular, yem de bu branşa amatörce gönül veren vatandaşlar tarafından sürekli dolduruluyor. İlimizde bu branşa ilgi arttıkça rekabet de artıyor ve bu durum başarı çıtasını da yükseltiyor. Ülke genelinde başarılı dereceler almaya başladık. Yetenekli isimleri tespit edip çok çalışarak bu alanda daha üst seviyelere çıkmak istiyoruz” dedi.
 
Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ayhan Pala, belediye olarak tenisle ilgili her türlü organizasyona destek verdiklerini hatırlatırken, Spor Hizmetleri Şube Müdürü Çebi de, “Gerek kulüplerdeki katılım  ve gerekse kurumumuzca açılan yaz ve kış tenis kurslarına gelenlerin sayısı her yıl katlanarak artıyor” diye konuştu. Tenis İl Temsilcisi Serpil Sungur ise, Beşirli’de 12 açık, salonda da 3 kapalı kortun bulunduğunu ve yaz-kış, kortların sürekli dolu olduğunu kaydetti.
 
KÜRSÜYE ÇIKANLAR:
9 Yaş Kız: 1. Elif Su Alpay, 2.Naz Mira Boğatur
9 Yaş Erkek: 1. M. Yusuf Baş, 2. Kuzey Karabekiroğlu
10 Yaş Kız: 1. İrem Melis Özer, 2.Serra Tuğcugil
10 Yaş Erkek: 1. Toprak Albayrak, 2.Emir Tuğra Bilgin