Trabzon Haber
HV
01 ARALIK Perşembe 22:35

İstiklal Caddesi'nde yeni önlemler

İstanbul Valiliği, 13 Kasım'da düzenlenen saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiği İstiklal Caddesi’nde bazı önlemler alınmasını kararlaştırdı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2022 12:09   Güncelleme : 25-11-2022 12:09
İstiklal Caddesi'nde yeni önlemler

 İstanbul Valiliği, Beyoğlu'ndaki bombalı terör saldırısı sonrası İstiklal Caddesi'nde güvenlik, huzur ve asayişin korunması, yaya trafiğinin hızlandırılması konusunda bazı alınması gereken önlemlere ilişkin Genel Emir yayımladı.

Alınan karar uyarınca işletmeler tarafından caddeye masa, sandalye, pano, seyyar tabela konulmasına; stant kurulmasına; sergi açılmasına; seyyar satış yapılmasına, satış tezgâhı konulmasına; sosyal, kültürel veya ticari etkinlikler düzenlenmesine; toplu veya bireysel sokak müzisyenliği ve performans gösterileri yapılmasına; hanutçuluk faaliyetlerine ve benzerlerine izin verilmeyecek.

İstanbul Valiliği Ali Yerlikaya tarafından yapılan yazılı açıklamasında şunlar kaydedildi:

Herhangi bir amaçla cadde üzerindeki işletmeler tarafından caddeye masa, sandalye, pano, seyyar tabela vb. konulmasına, Stant kurulmasına, Sergi açılmasına, Seyyar satış yapılması ve satış tezgâhı konulmasına, Sosyal, kültürel veya ticari etkinlikler düzenlenmesine, Toplu veya bireysel sokak müzisyenliği ve performans gösterileri yapılmasına, Hanutçuluk faaliyetlerine ve benzerlerine kesinlikle izin verilmeyecektir"

Genel Emir'de "Yetkili ve sorumlu kurum/kuruluşlar tarafından gerekli tedbirlerin alınması, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili hükümleri uyarınca emrin hassasiyetle uygulanması, emre aykırı davrananlar hakkında gerekli iş ve işlemlerin yerine getirilmesi hususları bildirilmiştir" ifadeleri yer aldı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi