Spor
Giriş Tarihi : 20-12-2021 12:30   Güncelleme : 20-12-2021 12:30

heyecan denilen

heyecan denilen

heyecan denilen

Trabzon’da düzenlenen Liselerarası Boks İl Birinciliğinde zirvenin sahipleri belli oldu. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde yapılan Okulsporları Gençler A/B Boks İl Birinciliği müsabakaları birbirinden çekişmeli maçlara sahne oldu. Söğütlü Atletizm Stadında bulunan  Boks Salonunda yapılan müsabakalara çok sayıda liseli öğrenci katıldı. Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü ve Boks İl Temsilciliğinin de katkılarıyla yapılan maçların ardından dereceye giren sporculara madalyaları verildi.
 
Trabzon’un boksta bir marka olduğunun altını çizen Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, “İlimizden yıllardır Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkıyor. Son olarak Trabzonlu sporcumuz Olimpiyat‘ta altın madalya kazandı. Liseli öğrencilerimizin müsabakalarında, bu branşta büyük bir potansiyelin olduğu Trabzon’da yeni şampiyonların yetiştiğini gördük. Trabzon’un bu alanda neden kadar özel bir şehir olduğunu yeni şampiyonluklarla yine kanıtlayacağına yürekten inanıyoruz ” dedi.
 
Okulsporları Gençler A/B Boks İl Birinciliği müsabakalarına ilginin büyük olduğunun altını çizen Akçaabat İlçe Spor Müdürü Engin Uzun, “Çok yetenekli bir nesil yetişiyor. Son derece centilmence müsabakalar izledik. Hem kıyasıya maçlar çıkartan öğrencilerimizi, hem onları spora teşvik eden velilerini, hem de onları yönlendiren öğretmenlerini kutluyoruz” diye konuştu. Müdür Uzun, “Okullar arası turnuvaları, yeni yeteneklerin keşfedilmesi yönünden de çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
 
GENÇLER A
48 Kg     Olgun Sebetci 1.
51 Kg     Ö.Faruk Pervanoğlu 1.
54 Kg     Bedirhan Karali  1., Oğuzhan Cal  2.
57 Kg     Y.Emre Zozik 1., Emirhan Işık 2.                               
60 Kg     Doğanay Öztürk  1., İsa Danışmaz 2.
63 Kg     İsmail Meral  1., Ünal Kayazoğlu 2.
67 Kg     Bilge Kağan Kanlı 1. Fatih Cenk Çolak 2.
71 Kg     Cemal Yusuf Birsen 1.
75 Kg     Melih Emre Bekar 1., Aslan Zeyit Boz 2.
80 Kg     Mirsad Deniz  1., Hasan Kaplan 2.
86 Kg     Yavuzhan Kurt 1., S. Buğra Cobanoğlu 2.
92 Kg     Oğuzhan Türk 1., Salim Özbalıkcı 2.
+92 Kg  Ömer Yavuz Dereköylü 1.