Spor
Giriş Tarihi : 15-02-2022 16:15   Güncelleme : 15-02-2022 16:15

Hedef zirve!

Hedef zirve!

Hedef zirve!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Spor Tırmanış Küçükler C, D, E Kategorileri 2. Bölge Yarışması Trabzon’da yapıldı. Yomra Spor Kompleksinde bulunan tırmanma duvarında yapılan yarışmalara Trabzon, Samsun, Rize, Malatya, Van ve Diyarbakır’dan gelen sporcular katıldı. Nefes kesen mücadelelerin ardından kategorilerinde başarılı olarak ilk 6’ya giren sporcular Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
 Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, ülkemizin kapalı alanda kurulan en büyük tırmanma duvarının bulunduğu kompleksteki yarışmalar iki gün sürdü. Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmalarda genç küçük yarışmacıların performansları büyük beğeni kazandı. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, “Sporcularımızın performansları umut verici. Heyecan dolu mücadeleler yaşandı. Öte yandan farklı illerden gelen çocuklarımızın spor aracılığı ile kaynaşmaları da bu yarışmalara daha büyük değer katıyor” diye konuştu.
 “Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Ersan Başar, Trabzon’un her türlü altyapısı ile büyük organizasyonlar yapabilecek bir il olduğuna dikkat çekerek, “Ülkemizde kapalı alandaki en büyük tesislerden biri olan Yomra’daki olimpik ölçülerdeki tırmanma duvarında başarıyla mücadele eden sporcularımızı gösterdikleri performansları nedeniyle kutluyorum” dedi.