Spor
Giriş Tarihi : 01-10-2021 20:42   Güncelleme : 01-10-2021 20:42

Hedef Los Angeles!

İzmir’de düzenlenecek olan Trampolin Cimnastik Kulüplerarası Türkiye Şampiyonasına Trabzon Sporcu Eğitim Merkezi (SEM), 4 sporcu ile katılacak

Hedef Los Angeles!

İzmir’de düzenlenecek olan Trampolin Cimnastik Kulüplerarası Türkiye Şampiyonasına Trabzon Sporcu Eğitim Merkezi (SEM), 4 sporcu ile katılacak. Yıldız kızlarda Alev Saire Akçay, Küçük Kızlarda ise Elanur Pekşen, Asel Beliz Kapucu ve Göksu Tuana Kır ile turnuvada madalya almak için mücadele vereceklerini kaydeden Antrenörü Mahmut Kandemir, sporcularla birlikte Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’ü ziyaret etti.
1-3 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan şampiyona öncesinde SEM sporcularına çok güvendiğini kaydeden İl Müdürü Öztürk, “Türkiye’nin en büyük cimnastik komplekslerinden biri Yomra’da bulunuyor. Daha 5-6 yaşından biri burada, saatlerce süren trampolin antrenmanlarına katılan çocuklarımızı artık yarışmalarda ilimizi temsil edecek.  Şimdi 10-12 yaşındaki kızlarımız için asıl hedef olarak 2028 Los Angeles Olimpiyatlarını koyduk. Yeteneklerine ve çalışma azimlerine çok güvendiğimiz bu çocuklarımızın 2028’te Trabzon’a ve ülkemize bu branşta madalya kazandıracaklarına inanıyorum” dedi.
Son dönemlerde Trabzon’da cimnastiğe ilginin sürekli arttığını ifade eden Birdal Öztürk, “Sporun onlarca branşının yapıldığı ilimizde cimnastikte de çok sayıda sporcumuz var. Yakın gelecekte bu branşın birçok kategorisinde Trabzonlu sporcuların başarılı sonuçlar almasını bekliyoruz çünkü burada büyük potansiyel var” diye konuştu. Antrenör Mahmut Kandemir, “Çocuklarımızda denge, çeviklik ve dayanıklılığı artırma gibi çok önemli faydaları olan trampolin kategorisinde çok iyi bir ekibimiz var. Bu olimpik branşta Trabzon’u söz sahibi yapma gayretindeyiz” diye konuştu.
Yıllardır beraber çalışan Alev, Elanur, Asel Beliz ve Göksu, “Pandemi nedeniyle yarışmalardan uzak kaldık ama çok çalışıp aradaki farkı kapattığımızı düşünüyoruz. Öncelikle ulusal müsabakalarda tecrübe kazanmak istiyoruz. Ardından 2028 Los Angeles Olimpiyatlarında ülkemizi temsil etmek en büyük hedefimiz. Bu hayalimizi gerçekleştirmek için her gün saatlerce çalışıyoruz” dediler.