Spor
Giriş Tarihi : 21-08-2021 02:43   Güncelleme : 21-08-2021 02:43

Hamsi Cup Festivali

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş,  çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Trabzon’a geldi

Hamsi Cup Festivali

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş,  çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Trabzon’a geldi. Başkan Durmuş, bu yılın sonunda ilde hamsi Cup Tenis Turnuvası düzenleneceğini ve bunun geleneksel hale getirileceğini söyledi.
Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ile birlikte Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezini ziyaret ederek  TOHM sporcuları ile bir araya gelen Tenis Federasyonu Başkanı Durmuş,  Beşirli Tenis Kompleksinde açılan yaz spor okullarında eğitim gören miniklerle de sohbet etti. Daha sonra Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nu ziyaret ederek paket hediye eden Başkan Cengiz Durmuş, “Trabzon’da tenise olan ilgi sürekli artıyor. Burada ülkenin sayılı bir tenis kompleksi de var. Önemli turnuvalarda Trabzonlu sporcular önemli başarılar elde etmeye başladı. Gelişmeler, bu başarıların hızla artacağını gösteriyor” diye konuştu.
Daha sonra Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nu ziyaret eden başkan Durmuş, belediye imkanlarının spor alanında kullanılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Trabzon’da bu yılın sonunda Hamsi Cup Tenis Festivali yapılması kararı alındı. Geleneksel olarak yapılacak olan turnuva iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek. İlk aşamada şehrin merkezi bir alanında mini stantlar kurulup mini fileler koyulacak ve halkın katılımıyla isteyen herkesin tenis oynaması sağlanacak. Burada yöresel sanatçılar da festivale renk katacak. İkinci aşamada ise Beşirlideki komplekste tenis turnuvası düzenlenecek ve sporcuların katılacağı müsabakaların ardından önemli ödüller dağıtılacak.
 Trabzon Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ni ziyaret ederek bu bölümde okuyan öğrencilerin tenisle buluşturulması yönünde, Dekan Prof. Dr. Fatih Bektaş’la fikir alışverişinde bulunan Başkan Durmuş, daha sonra Tenis İl Temsilcisi Serpil Sunguroğlu ve tenis antrenörleriyle toplantı yaptı. İldeki gelişmeleri aktaran İl Müdürü Birdal Öztürk, “Türkiye’nin en büyük tenis komplekslerinden biri Trabzon’da. Her yaştan tenis severi kortlarda görmek bizi sevindiriyor. Federasyonumuzun da buraya bakış açısının çok iyi olması, bu branşta yeni başarıların önüne açacak ” diye konuştu.