Spor
Giriş Tarihi : 29-07-2021 03:07   Güncelleme : 29-07-2021 03:07

Gönülleri fethettiler

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca sürdürülen Damla Gönüllülük Hareketi kapsamında, Türkiye’nin değişik illerinden 40 genç Trabzon’a geldi

Gönülleri fethettiler

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca sürdürülen Damla Gönüllülük Hareketi kapsamında, Türkiye’nin değişik illerinden 40 genç Trabzon’a geldi. Yaşlıları ziyaret edip onlara hediyeler veren, kuş yemlikleri yapıp Eren Bülbül’ün kabrini ziyaret eden, park ve camileri temizleyen üniversiteli gençler gönülleri fethetti. Öte yandan aynı dönemde yapılan ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Trabzon’a gelen liseli gençler de katıldıkları etkinlikle hem gezdiler, hem de sosyal sorumluluk çalışmalarına katıldılar.
Damla Projesi ile Trabzon’a gelen ülkenin dört bir yanında üniversitelerde eğitim gören 40 genç, ilkokul boyadı, keşan dokuma ve balık ağı örmeyi öğrendi, pazarcılarla birlikte satış yaptı. Köylere giderek çikolata ikram ettikleri yaşlılarla sohbetler eden gençler, ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi dağıttı. Atatürk Köşkü’nden Uzungöl’e kadar ildeki tarihi ve turistik yerleri gezen gençler, Kuran Kurslarında eğitim gören kız çocuklarına da çeşitli hediyeler dağıttılar.
Liseli öğrencilerin katıldığı Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Trabzon’a gelen gençler de, Damla Projesine katılan büyükleri gibi camilerden parklara ve sahillere kadar birçok yerde çevre temizliği yaptılar. Onlarca yere kuş yemlikleri yerleştiren gençler, Eren Bülbül’ün kabrini ziyaret ederek dua okudu.
Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, her iki projedede gençlerin hiç bir din, dil ve etnik köken ayrımı yapmadan bir araya gelmesi ve hayata bakış açılarının olumlu yönde etkilenmesinin amaçlandığı ifade etti.