Spor
Giriş Tarihi : 07-01-2022 21:05   Güncelleme : 07-01-2022 21:05

Genç beyinler!

Genç beyinler!

Genç beyinler!

Trabzon’da liseler arasında yapılan satranç turnuvasında şampiyonlar belli oldu. Beşirli Spor Kompleksi Satranç Salonunda yapılan Trabzon Okul Sporları Satranç Gençler İl Birinciliği müsabakalarına 300’e yakın öğrenci katıldı. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Satranç İl Temsilciliği ile birlikte yapılan turnuva dereceye giren okul takımlarına madalyaları verildi.
Büyük çekişmenin yaşandığı Kızlar Kategorisinde zirvenin sahibi, son derece başarılı bir performans ortaya koyan Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi oldu. Sosyal Bilimler Lisesi (1. Takım) ikinci olurken Beşikdüzü Borsa İstanbul Fen Lisesi de turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Sosyal Bilimler Lisesi (2. Takım) ise dördüncü oldu.
Önceki yıllara göre katılımın oldukça fazla olduğu Genel Kategoride ise Trabzon Yomra Fen Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu takım, turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Dursun Ali Kurt Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci ve Akçaabat Fen Lisesi de üçüncü oldu, Mahmut Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi ise dördüncülüğü elde etti.