Spor
Giriş Tarihi : 15-02-2022 16:14   Güncelleme : 15-02-2022 16:14

Geleceğin şampiyonları

Geleceğin şampiyonları

Geleceğin şampiyonları

Trabzon’da ortaokul ve liseler arasında düzenlenen Okulsporları Tekvando Yıldızlar – Gençler İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde Beşirli Spor Kompleksi Çok Amaçlı Spor Salonunda düzenlenen müsabakalar sonunda kategorilerinde ilk sırayı alan öğrenciler, grup müsabakalarında Trabzon’u temsil etme hakkı kazandı.
 
Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle yapılan Okulsporları Tekvando Yıldızlar – Gençler İl Birinciliği müsabakalarının birbirinden çekişmeli karşılaşmalara sahne olduğun ifade eden Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, “Bu yarışmalarda öncelikli amaç, çocuklarımızın herhangi bir branşta sporla buluşması. Okul hayatında yapılan sporun sadece bedenen değil zihinsel gelişime de katkıda bulunduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bunun yanında öğrencilerin yarışma heyecanı yaşaması, yeni arkadaşlıklar edinmesi de okulsporları müsabakalarının önemli amaçlarından biridir” diye konuştu.
 
Müdür Çetiner, “Bu faaliyetlerin bir başka boyutu da, okulsporları müsabakalarına katılıp sonraki süreçte büyük başarılara imza atan öğrencilerimiz var. Okullarında sporla tanışmış yetenekli çocuklardan, doğru yönlendirilip daha sonra ulusal – uluslararası turnuvalarda madalyalar kazanan sporcuların sayısı oldukça fazla. Velilerimizin bu tür etkinliklere çocuklarını teşvik etmesi çok önemli” dedi. Nefes kesen müsabakaların ardından dereceye giren sporculara madalyaları, Müdür Ozan Çetiner’in yanı sıra Spor Şube Müdürü Yusuf Çebi ve Tesis Amiri Serpil Sungur ile okul idarecileri tarafından verdi.