Trabzon Haber
HV
02 ŞUBAT Perşembe 23:14

DİYARBAKIRLI KADINLAR TRABZON BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ

AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzon Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Başkan Vekili Atilla Ataman ile bir araya geldi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Vekili Ataman, “İki şehir arasındaki ilişkilerin daha üst seviyede gelişmesi için Trabzon Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız karşılıklı olarak iyi niyetlerini ortaya koydular. Ümit ediyorum önümüzdeki günlerde daha güzel gelişmeler olacaktır” dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-12-2022 20:44   Güncelleme : 27-12-2022 20:44
DİYARBAKIRLI KADINLAR TRABZON BÜYÜKŞEHİR’İ ZİYARET ETTİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi ve Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Suna Kepolu Ataman’ın misafiri olarak Trabzon’a gelen ve Suna Ataman’a ait olan Foleya Mountain Resort Otel’de kar yağışı ile yayla ortamını yaşayan Diyarbakırlı kadınlar, ziyaretlerinin son gününde Trabzon Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.  

Diyarbakırlı kadınları Trabzon’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten Başkan Vekili Atilla Ataman, “Diyarbakır’da verdiğiniz mücadelenin ne olduğunu bilen bir şehirdesiniz. Verdiğiniz mücadele çok kıymetli. Diyarbakır’ın huzuru kaçtığında Trabzon’un huzuru 3 kat kaçar, Diyarbakır keyifli olduğunda Trabzon daha keyifli olur. Belki görmüşsünüzdür, buradaki üst geçitlerin tamamı şehit adıdır. Eğer bu memlekette biz şehit vermiyorsak, siz şehit vermiyorsanız, bu bugünkü iktidarın uygulamaları sayesindedir. Eşim, gönüldaşım, partilim, dava arkadaşım Suna Hanım’ın dava arkadaşları olarak sizi Büyükşehir Belediyesinde ağırlamaktan son derece mutluyum” diye konuştu.

Trabzon ve Diyarbakır arasındaki ilişkiye de değinen Başkan Vekili Ataman, “İki şehir arasındaki ilişkilerin daha üst seviyede gelişmesi için Trabzon Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız karşılıklı olarak direkt uçak seferlerinin yapılıyor olmasını da değerlendirerek, ilişkileri ve karşılıklı turizm ve ticareti geliştirme niyetlerini ve azimlerini ortaya koydular. Ümit ediyorum önümüzdeki günlerde daha güzel gelişmeler olacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve şahsım adına tekrar hoş geldiniz diyor, Trabzon annelerinden, Trabzonlulardan Diyarbakırlılara ve Diyarbakır annelerine selam gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

Gösterilen misafirperverlik nedeniyle teşekkürlerini ileten Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya ise, “3 gündür Trabzon’dayız. Siyasi büyüğümüz, MKYK Üyemiz, İl Başkan Yardımcımız Suna Kepolu Ataman’a şahsınızda çok teşekkür ediyorum. Evini, yurdunu bizlere açtı. Size de ağabeyliğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bizler ekip olarak 3 günü dolu dolu geçirdik. Çok keyif aldık. Trabzon’u Trabzon insanını merak ediyorduk. ‘Lazlar Kürtlerin deniz görmüş halidir’ derler. Biz bunu yakından gördük. Yapı olarak candan, misafirperver insanlar. Aynı havada kalplerimiz buluştu. Karadeniz’in, Trabzon’un geleneksel yemeklerini tattık. Şahsım ve ekibim adına tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi