Trabzon Haber
HV
06 ARALIK Salı 13:26

Başkan Zorluoğlu Macaristan Ankara Büyükelçisi Matis'i Ağırladı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Macaristan Ankara Büyükelçisi Viktor Matis’i makamında ağırladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-11-2022 16:11   Güncelleme : 03-11-2022 16:11
Başkan Zorluoğlu Macaristan Ankara Büyükelçisi Matis'i Ağırladı.

Macaristan Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, Trabzon Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Başkan Murat Zorluoğlu ile bir araya geldi.Ziyarette ikili ilişkilerin geliştirilmesi noktasında görüş alışverişinde bulunuldu. Büyükelçi Matis'e Büyükşehir Belediyesini ziyareti sırasında Fahri Konsolos Umut Durbakayım, Konsolos Zsuzsanna Palmai ve Ticaret Ateşesi Peter Kövesci eşlik etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Macarlar ile her zaman daha hassas ve duygusal bağımız olmuştur. Kardeş şehir oluşumuz nedeniyle de ziyaretten kardeşimiz gelmiş kadar mutlu olduk. En son Zigetvar ziyaretinde ben bulunamadım, lakin bir dahaki ziyarette mutlaka ben de bulunacağım. Biz de sizler için bir dostluk anıtı oluşturduk ve inşallah açılışını da birlikte şubat veya mart ayında gerçekleştireceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Başkan Zorluoğlu, ziyaretin sonunda Büyükelçi Matis ve beraberindeki heyete çeşitli hediyeler takdim etti. Ziyaret, Başkan Zorluoğlu ve Büyükelçisi Matis’in hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi