Spor
Giriş Tarihi : 15-02-2022 16:20   Güncelleme : 15-02-2022 16:20

Alkışlar Maçka’nın sultanlarına

Alkışlar Maçka’nın sultanlarına

Alkışlar Maçka’nın sultanlarına

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Voleybol İl Temsilciliğinin desteğiyle düzenlediği Okulsporları Yıldız Kızlar Voleybol İl Birinciliğini şampiyon olarak tamamlayan Maçka Cumhuriyet Ortaokulu Kız Voleybol takımı hedef büyüttü. Önce Trabzon şampiyonu, ardından da bölge birincisi olarak önemli bir başarıya imza atan Maçka temsilcisi, yarı final maçlarına iddialı hazırlanıyor. Maçka ekibinde hedef, bu grubu da aşıp Türkiye şampiyonasına katılmak.
Aralık ayında yapılan Voleybol Yıldız Kızlar İl Birinciliği müsabakalarında grubunu zirvede tamamlayan Maçka ekibi, yarı finalde Söğütlü Ortaokulu, finalde ise İbrahim Alemdağ Ortaokulu Kız Yıldız Voleybol Takımını yenerek Trabzon birincisi olmuştu. Geçen ay Artvin’de yapılan bölge maçlarında Trabzon’u temsil eden Maçka’nın yıldız sultanları, burada birbirinden güçlü rakiplerle karşılaştı. Trabzon temsilcisi, ilk maçta Artvin, ardından Iğdır ve sonra da Rize ekiplerini yenerek bölge birincisi oldu.
17-21 Şubat tarihlerinde Gümüşhane’de yapılacak olan Yarı Final maçlarına hazırlanan Maçka’nın genç sultanlarını ziyaret eden Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan Çetiner, “Hem derslerinde, hem de zaman ayırdıkları sporda başarılı olarak ilimizi en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimizle ne kadar gurur duysak azdır. Kendilerini hem beden, hem de zihinsel olarak zinde tutan örnek gençlerimizin yarı final maçlarında da başarılarını sürdüreceğine yürekten inanıyorum” diye konuştu.
Maçka Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nevzat Beldüz, “Sporcu, öğretmen ve okul idaresi olarak çok iyi bir ekip olan Maçka Cumhuriyet Ortaokulu Voleybol takımına yarı final maçlarında başarılar diliyorum. Birbirinden değerli öğrencilerimizi, bu başarıda emeği olan hocalarımız Fatma Nazlı Samat, Mehmet Malkoç ve Okul Müdürü Kerim Kavraz’ı kutluyoruz” dedi. Beden Eğitimi öğretmeni Mehmet Malkoç, çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini ve yarı final maçlarına hazır olduklarını kaydetti.