Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-04-2022 18:48   Güncelleme : 07-04-2022 18:48

3. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı (DOKKAF’22) Trabzon’da Gerçekleşti

3. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı (DOKKAF'22) Trabzon'da Gerçekleşti

3. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı (DOKKAF’22) Trabzon’da Gerçekleşti

​Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin koordinatörlüğü ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öncülüğünde düzenlenen ‘Yetenek Her Yerde’ temalı 3. Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Doğu Karadeniz Sahil Güvenlik Grup Komutanı Binbaşı Ömer Harın Özkaynak, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, İl Tarım ve Orman Müdürü Cahit Gülbay, İl protokolü ve binlerce öğrencinin katımıyla gerçekleşti.

Fuar açılışında konuşma yapan Vali Ustaoğlu, iş yaşamında görülen hızlı değişim ve küreselleşmenin birçok sektörde rekabeti arttırmış olduğunu ifade eden Vali Ustaoğlu, “Bu rekabette ise en önemli unsur olan insan faktörünün etkisi her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır. Bizler de bugün kariyer belirlemede gençlerimize yol gösterecek olanlar ile gençlerimizi bir araya getirmek için Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde bu organizasyonu düzenlemiş bulunmaktayız. 

Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz sevgili gençlerimizin kariyer planlamalarında en önemli aşama olan bu süreçte onlara rehberlik etme adına böyle bir organizasyon son derece anlamlı. Unutmamalıyız ki başarıya giden yola ulaşmak kolay olmuyor. Ülkemizin çıkmış olduğu bu kalkınma hamlesinde gençlerimize gerçekten büyük görevler düşüyor. Bugün buraya 260 üzerinde stant açan özel sektör ve kamu kurum/kuruluş temsilcileri bulunmakta. Gençlerimizin kariyer planlamalarında, hedeflerine ulaşmasında, inandıkları ve hayallerini kurdukları mesleklere ulaşmalarında bu tip organizasyonlar büyük anlam ifade ediyor. Burada önemli olan gençlerimizin kendilerine inanmaları, hep dediğimiz gibi inanmak başarmanın yarısıdır. Hayallerimiz, rüyalarımızı süslüyorsa işte o zaman gerçekten başarmış oluruz. Bu vesile ile organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılışın ardından Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez ve Vali Ustaoğlu fuarı gezerek, öğrenciler ve firma temsilcileriyle sohbet etti.  Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde 260’ın üzerinde kurum ve kuruluş ile binlerce öğrenciyi bir araya getiren fuar 2 gün boyunca devam etti.

 İl Müdürümüz Cahit Gülbay, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak açtığımız stantta gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşarak onları kurumumuzda staj yapma imkanları ve sektör bazında çalışma olanakları hakkında bilgilendirdi.